معاون پِژوهش مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)تاکید کرد: راه بهتر شدن اوضاع مردم شرکت حداکثری در انتخابات است

معاون پِژوهش مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)تاکید کرد:

 راه بهتر شدن اوضاع مردم شرکت حداکثری در انتخابات است/ شرکت نکردن دردی از کسی دوا نمی‌کند

 

اگر مردم مشکلات و نقص هایی را می‌بینند و توقع تحول و تغییری را در فضای کشور دارند قطعا شرکت در انتخابات است که موجب تحول و تغییر به نفع مردم می‌شود و اگر می‌خواهند اوضاع بهتر شود راهش شرکت حداکثری در انتخابات است.

 

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ره، حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوطالبی، در گفت و گویی پیرامون اهمیت شرکت در انتخابات و لزوم مشارکت حداکثری مردم گفت: شرکت در انتخابات چند وجه دارد، بحث اول، تاثیرگذاری مردم در برنامه ریزی ها و اداره کشور است که مردم  با واسطه و توسط انتخاب نمایندگان مجلس در این امر دخیل می‌شوند.

وی افزود: گاهی اوقات امروز به واسطه مشکلات و نقص هایی که در کشور وجود دارد مردم این سوال را ممکن است بپرسند که این کار چه فایده ای دارد؟ درخواست های ما که برآورده نشده است؛ پاسخ این است که بالاخره این انتخابات چه با مشارکت بالا و چه با مشارکت پایین اجمالا برگزار می‌شود و در نظام های حقوقی دنیا درصد مشارکت هرچقدر هم پایین باشد قانونی بودن و اعتبار آن انتخابات را زیر سوال نمی‌برد هرچند که  تاحدودی حاکی از نارضایتی مردم می‌شود لذا در هر صورت تعدادی از نمایندگان مجلس ول با مشارکت پایین مردم وارد این مجالس می‌شوند.

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ابراز داشت: لذا اگر مردم مشکلات و نقص هایی را می‌بینند و توقع تحول و تغییری را در فضای کشور دارند قطعا شرکت در انتخابات است که موجب تحول و تغییر به نفع مردم می‌شود و اگر می‌خواهند اوضاع بهتر شود راهش شرکت حداکثری در انتخابات است، شاهد این حرف این است که در همین مجلس شورای اسلامی فعلی کارهای خوبی انجام شده است که همه مردم از آن بهره مند می‌شود همانند قانون اعطای الکترونیکی مجوزهای کسب و کار؛ قانون جوانی جمعیت و ....

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوطالبی خاطرنشان ساخت: اگر ما افراد صالح و مناسبی را برای مجلس شورای اسلامی انتخاب کنیم قطعا می‌تواند تاثیرگذار باشد، ولی اگر ما شرکت نکنیم قطعا برای ورود افراد کم صلاحیت راه باز می‌شود و ضررهای این کار به همه ما خواهد رسید.

معاون پژوهش مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در پایان سخنان خود تاکید کرد: اگر واقعا اعتراضی داریم باز شرکت نکردن در انتخابات دردی را از ما دوا نخواهد کرد وباز شرکت کردن بهتر است.

کانال روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) را در پیام‌رسان‌های ایتا، سروش، بله و روبیکا دنبال فرمایید:
 ایتا
 https://eitaa.com/iki_ac_ir
 سروش
 https://splus.ir/iki_ac_ir
 بله
 https://ble.ir/iki_ac_ir
 روبیکا
 https://rubika.ir/iki_ac_ir