استاد اخلاق حوزه تبیین کرد: چرا در انتخابات شرکت کنیم؟ چگونه اصلح را تشخیص دهیم؟

استاد اخلاق حوزه تبیین کرد:

چرا در انتخابات شرکت کنیم؟ چگونه اصلح را تشخیص دهیم؟

اگر انسان اهل حرف گوش کردن باشد بهترین فردی که می‌شود از ایشان حرف شنید مقام معظم رهبریست که چقدر ایشان توصیه و سفارش به شرکت در انتخابات می‌کنند؛ ایشان مصالح دین، دنیا و آخرت را در نظر می‌گیرند و تاکید می‌کنند که شرکت حداکثری در انتخابات داشته باشیم خب آدم حرف گوش کند و شرکت کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد فقیهی از اساتید اخلاق حوزه و عضو هیئت علمی مؤسسه در گفت و گویی پیرامون اهمیت شرکت در انتخابات گفت: قرآن کریم می‌فرماید که روز قیامت عده ای می‌گویند "وَ قالُوا لَوْ کُنَّا نَسْمَعُ أَوْ نَعْقِلُ ما کُنَّا فی‏ أَصْحابِ السَّعیرِ"  اگر حرف گوش می‌کردیم یا عقل را بکار می‌گرفتیم از جهنمی‌ها نبودیم، ما در زندگی خودمان نیز یا باید عقل خودمان درست باشد یا اینکه از انبیاء، اولیاء و بزرگان حرف گوش کنیم، شرکت در انتخابات را وقتی با عقل خودمان می‌سنجیم متوجه می‌شویم که کار لازمی است و این یک حق هست که لازم است از آن استفاده کنیم چرا که زمینه ای ایجاد شده است که ما بتوانیم اظهار نظر کنیم.

وی افزود: از طرفی نیز شرکت در انتخابات یک تکلیف است چرا که اگر با یک رای بتوانیم تغییری در سرنوشت کشور ایجاد کنیم تکلیف ماست که این تکلیف را انجام دهیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین فقیهی خاطرنشان ساخت: اگر انسان اهل حرف گوش کردن باشد بهترین فردی که می‌شود از ایشان حرف شنید مقام معظم رهبریست که چقدر ایشان توصیه و سفارش به شرکت در انتخابات می‌کنند؛ ایشان مصالح دین، دنیا و آخرت را در نظر می‌گیرند و تاکید می‌کنند که شرکت حداکثری در انتخابات داشته باشیم خب آدم حرف گوش کند و شرکت کند.

عضو هیئت علمی مؤسسه  آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در ادامه به ضرورت انتخاب اصلح نیز اشاره و تاکید کرد: در اینکه به چه کسانی رای بدهیم و چه ویژگی هایی باید داشته باشد، یک تکلیف دیگری به عهده انسان می‌آید، مهم این است که انسان در انتخاب فرد بین خود و خدا حجت داشته باشد؛ هوا، هوس، دوستی و رفاقت ملاک نیست بلکه باید بررسی و تحقیق شود.

این استاد اخلاق حوزه خاطرنشان کرد: اگر انسان خودش فرد اصلح را تشخیص داد که به نظر خودش عمل می‌کند و اگر نتوانست تشخیص دهد به نظرات بزرگان و کسانی که به آنان اطمینان دارد گوش دهد و فرد اصلح را انتخاب کند.

کانال روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) را در پیام‌رسان‌های ایتا، سروش، بله و روبیکا دنبال فرمایید:
 ایتا
 https://eitaa.com/iki_ac_ir
 سروش
 https://splus.ir/iki_ac_ir
 بله
 https://ble.ir/iki_ac_ir
 روبیکا
 https://rubika.ir/iki_ac_ir