آیت الله رجبی در دیدار جمعی از مدیران حوزه‌های علمیه سوریه: پیروزی در جنگ نرم در گرو همکاری و هم‌افزایی دو کشور ایران و سوریه است

آیت الله رجبی در دیدار جمعی از مدیران حوزه‌های علمیه سوریه:

پیروزی در جنگ نرم در گرو همکاری و هم‌افزایی دو کشور ایران و سوریه است/ تاکید آیت الله رجبی بر بصیرت‌افزایی و آگاه‌سازی جوامع نسبت به جریانات سیاسی و فعالیت‌های دشمنان

باید تلاش کنیم که فرهنگ اصیل اسلامی که بسیار غنی است و برتر از همه فرهنگ‌هاست را معرفی کنیم و در مقابله تهاجم همه جانبه دشمنان مقابله کنیم.

 

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، آیت الله رجبی در دیدار جمعی از مبلغین فعال و مدیران حوزه‌های علمیه سوریه که در سالن تشریفات مؤسسه در قم برگزار شد در سخنانی گفتند: امروزه دوران ما دارای ویژگی‌های خاصی است هم به لحاظ تلاش‌های دشمنان اسلام و انقلاب و به جهت ظرفیت‌های عظیم دنیای اسلام، دشمنان ما با امکانات وسیعی که دارند به عمق خانه‌های ما و افکار حتی کودکان نفوذ کرده‌اند و قلمرو فعالیتشان را توسعه داده‌اند.

ایشان افزودند: امروزه دشمنان ما به صورت‌های مختلف پنهان و آشکارا و به صورت کاملا ترکیبی در عرصه‌های مختلفی به نبرد با ما مشغول هستند و البته به برکت انقلاب اسلامی جبهه مقاومت نیز تقویت شده و ما نیز برای مقابله با دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی دست برتر را داریم.

رئیس مؤسسه آموزشی وپژوهشی امام خمینی(ره) خاطرنشان ساختند: باید تلاش کنیم که فرهنگ اصیل اسلامی که بسیار غنی است و برتر از همه فرهنگ هاست را معرفی کنیم و در مقابله تهاجم همه جانبه دشمنان مقابله کنیم.

آیت الله رجبی با اشاره به نقاط قوت جبهه مقاومت در عرصه‌های مختلف تأکید کردند: امروزه جبهه مقاومت در جایگاه خوبی قرار دارد و اگر ما در دو کشور ایران و سوریه بتوانیم با هم‌افزایی، استفاده از تجارب و تلاش مضاعف وارد میدان شویم همان‌گونه که در جنگ سخت پیروز شدیم در جنگ نرم و شناختی نیز قطعا پیروز خواهیم شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در قسمت دیگری از سخنان خود به انجام کار وتلاش در سه محور کلی اشاره و خاطرنشان ساختند:  محور اولی که لازم است همه ما در آن تلاش کنیم تثبیت و تبیین مبانی اعتقادیست به گونه‌ای که امتیازات مکتب اهل بیت(ع) در مقایسه با سایر مکاتب نشان داده شود.

ایشان گفتند: در غرب چنین وانمود می‌شود که اعتقادات دینی و معنوی در زندگی انسان تأثیری ندارد و همه چیز حول محور انسان و مادیات می‌چرخد که باید با تلاش بسیار بطلان این حرف را ثابت کرد.

آیت الله رجبی به تلاش‌های مرحوم آیت الله مصباح یزدی(ره) در تثبیت و تقویت مبانی فکری و نظری اسلام اشاره کردند و ابراز داشتند: با تأکیدات مقام معظم رهبری و به همت مرحوم علامه مصباح یزدی(ره) این کار مهم صورت گرفته و 6 جلد کتاب تحت عنوان"نظام تفکر دینی" یا همان طرح ولایت تهیه و تنظیم شده است که در این کتب نظام تفکر دینی در یک منظومه منسجم ترسیم شده است و خوشبختانه این کتاب‌ها به زبان عربی نیز ترجمه شده و در کشورهای عربی نیز قابل استفاده است.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) به تبیین محور دوم کار و فعالیت جبهه مقاومت پرداختند و گفتند: بصیرت‌افزایی و آگاه‌سازی جوامع نسبت به جریانات سیاسی و فعالیت‌های دشمنان محور دوم کارهای ماست تا مبادا مردم و به ویژه جوانان ناخواسته در دام دشمن بیفتند.

ایشان افزودند: امروزه دشمنان اسلام مراکز فرهنگی متعددی با عناوین گوناگون راه‌اندازی کرده‌اند تا نسل جوان ما را تحت تربیت خودشان قرار دهند، در کشور سوریه که یکی از پشتیبانان جبهه مقاومت است دشمن برنامه دارد و فضلای حوزه در این کشور می‌بایست مردم و جوانان را از خطر توطئه‌های دشمنان آگاه سازند.

آیت الله رجبی محور سوم کار را اخلاق دانستند و تأکید کردند: هم خود ما و هم جوانان به اخلاق خوب نیاز داریم و یکی از محورهای تهاجم دشمن نیز حمله به مبانی اخلاقیست که این عرصه نیز بسیار مهم است و نیاز به مقابله جدی دارد.

ایشان ابراز داشتند: توصیه مهم دیگر رعایت اولویت‌بندی در انجام کارهاست، در کنار انجام کار اوجب و دارای اولویت باید به آینده نیز نگاه کرد و از زمان و اقتضائات آن نیز غافل نشد و این نکته همواره مورد تأکید مرحوم آیت الله مصباح یزدی(ره) بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه در پایان سخنان خود با اشاره به توصیه‌های مرحوم علامه مصباح یزدی(ره) خاطرنشان ساختند: مرحوم آیت الله مصباح یزدی(ره) همواره دو توصیه مهم داشتند، نخست اخلاص در کارها و انجام کار تنها برای رضایت الهی و دوم توسل به حضرات معصومین(علیهم‌السلام) به ویژه حضرت بقیة الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) چرا که به گفته ایشان این توسل آسان‌ترین، مطمئن‌ترین و مفیدترین کار برای پیشبرد کارهاست.

کانال روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) را در پیام‌رسان‌های ایتا، سروش، بله و روبیکا دنبال فرمایید:
 ایتا
 https://eitaa.com/iki_ac_ir
 سروش
 https://splus.ir/iki_ac_ir
 بله
 https://ble.ir/iki_ac_ir
 روبیکا
 https://rubika.ir/iki_ac_ir