دیدار معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با ریاست مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

دیدار معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با ریاست مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

به گزارش معاونت سوادآموزی استان قم، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا قاسمی نیا در دیدار با حضرت آیت‌الله رجبی گزارشی از آخرین وضعیت سوادآموزی در سطح استان و اقدامات انجام شده و برنامه‌های در دست اقدام و پیش‌روی معاونت سوادآموزی استان ارائه کرد.

حضرت آیت الله رجبی در این دیدار با ابراز خرسندی از میزان رشد باسوادی در استان قم کار سوادآموزی را بسیار با اهمیت توصیف کرده و فرمودند: سوادآموزی کمک کردن به رشد و تکامل انسان است.

ایشان حقیقت علم را نوری دانستند که در پرتو آن، انسان جهان را آن گونه که هست می‌بیند و جایگاه خود را در هستی می‌یابد.

حضرت آیت الله رجبی افزودند آموزش، فرد بی سواد را در مسیر رشد حرکت می‌دهد و با کسب معرفت به مقصد اعلای انسانیت می‌رساند.

ایشان با اشاره به آیه نورانی فَإِذا فَرَغتَ فَانصَب فرمودند: خداوند متعال به ما می‌گوید هنگامی که از کار مهمّی فارغ می‌شوی به مهم دیگری پرداز، بنابراین نباید فکر کنید کار سوادآموزی توقف‌پذیر است.

حضرت آیت الله رجبی با تأکید بر تحول آفرینی و استفاده از طرفیت‌های موجود خاطرنشان کردند: در تحول آفرینی در تولید محتوا و مطالب ارائه شده به سمت ظرفیت سازی برای رشد و توسعه  كشور حرکت کنید.

ایشان ترویج فرهنگ دینی و اسلامی به ویژه فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام)، و پیوند آحاد جامعه با ولایت و تحکیم خانواده را از اساسی‌ترین مؤلفه‌هایی برشمردند که در تولید محتوای آموزشی باید مورد توجه قرار گیرند.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه ترویج کتابخوانی؛ ابزاری مؤثر در ارتقای توسعه فرهنگی است افزودند: با ترویج و گسترش کتاب و کتابخوانی می‌توان علاوه بر دستیابی به دستاوردهای نوین بشری، به سفارش‌ها و توصیه‌های دینی و اسلامی که در آنها کتاب و کتابخوانی جایگاه بالا دارد، عمل کرد.

گفتنی است در ابتدای این دیدار یاد و خاطره مجتهد زمان‌آگاه و فیلسوف ژرف‌اندیش و معارف‌پژوه قرآنی حضرت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی(ره) گرامی داشته شد.

کانال روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) را در پیام‌رسان‌های ایتا، سروش، بله و روبیکا دنبال فرمایید:
 ایتا
 https://eitaa.com/iki_ac_ir
 سروش
 https://splus.ir/iki_ac_ir
 بله
 https://ble.ir/iki_ac_ir
 روبیکا
 https://rubika.ir/iki_ac_ir