آیین نکوداشت حجت الاسلام دکتر احمد حسین شریفی، در مؤسسه امام خمینی (ره) برگزار شد

آیین نکوداشت نخبه برگزیده استان قم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمدحسین شریفی (امروز) پنج شنبه به همت بنیاد ملی نخبگان استان قم و همکاری مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) و چند نهاد علمی در سالن اندیشه مؤسسه امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در این دیدار حضرت آیت الله رجبی اظهار داشت: جناب دکتر شریفی در عرصه علمی خدمات ارزنده‌ای داشته‌اند. هم برای جامعه فرهنگی ما کارها و خدمات ارزشمندی ارائه کرده‌اند و هم برای آرمان‌های انقلاب و برای ارزش‌های دینی فعال بوده‌اند. تکریم چنین انسانی، تکریم کمال و فضائل انسانی است که در جامعه اثرگذار است.

در این مراسم دکتر ظریفیان، سرپرست بنیاد نخبگان قم نیز گفت: بنیاد نخبگان با توجه به جامعیت یک شخصیت نخبه، این انتخاب را انجام می‌دهد. آنچه معنا بخش الگوسازی می‌شود، جامعیت در اخلاق، انقلابی بودن، سبک زندگی و ... است.

در ادامه این برنامه حجت الاسلام دکتر غلامی، رییس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا خاطر نشان کرد: استاد شریفی، روشن‌اندیش، حقیقت طلب، نقاد منصف و مدیر توانا و خستگی ناپذیر است.

آیت الله فیاضی با اشاره به روایتی از امام حسن عسکری (علیه السلام) و بیان اینکه علمای شیعه، مرزبانانی هستند که از ورود و حمله شیاطین و سپاهیان شیطان به قلوب مردم، جلوگیری میکنند، دکتر شریفی را مصداق این روایت و از ثمرات حضرت علامه مصباح یزدی ره دانست.

همچنین، حجت الاسلام دکتر شریفی پس از ابراز تشکر از برگزارکنندگان این برنامه گفت: آیه 13 سوره شوری رسالت ما را سنگین می‌کند و آن اقامه دین می‌باشد که ابزار آن ید واحد بودن است. هر مجموعه که ید واحد بود، منشا خیرات و برکات شد. این مؤسسه هم همینطور بوده است.

در پایان، ارج‌نامه بنیاد ملی نخبگان کشور قرائت شد و لوح ارج‌نامه به دکتر شریفی اهدا گردید. همچنین از طرف مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، مرکز صدرا و بنیاد نخبگان قم هدایای به ایشان اهدا شد.

برای این نخبه ملی، چهره فرهیخه و انقلابی، استاد تمام و عضو هیات علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)  آرزوی توفیقات روز افزون را داریم.

کانال روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) را در پیام‌رسان‌های ایتا، سروش، بله و روبیکا دنبال فرمایید:
 ایتا
 https://eitaa.com/iki_ac_ir
 سروش
 https://splus.ir/iki_ac_ir
 بله
 https://ble.ir/iki_ac_ir
 روبیکا
 https://rubika.ir/iki_ac_ir