معرفی 24 نشریه مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)؛ (معرفی دوفصل‌نامه علمي ـ پژوهشي «تاريخ اسلام در آينه پژوهش»)

معرفی 24 نشریه مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

مؤسسه امام خمینی(ره) به عنوان یکی از مراکز مهم علمی کشور در زمینه علوم انسانی اسلامی است که هم اکنون در 15 گروه علمی «معارف اسلامی و اخلاق، ادیان، اقتصاد، تاریخ، تاریخ معاصر، حقوق، فلسفه، کلام، مدیریت، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، علوم تربیتی، علوم سیاسی، علوم قرآنی و عرفان» به تربیت و آموزش طلاب و همچنین به امر تحقیق و پژوهش در این علوم می‌پردازد.

یکی از برکات این امر تولید نشریاتی متنوع در زمینه‌های مختلف علوم اسلامی انسانی است. گروه‌های علمی و همچنین مراکز وابسته به مؤسسه امام خمینی(ره) در حال حاضر به تولید نشریاتی می‌پردازند که عبارت می‌باشند از:

 
 
 
ـ  1 نشریه علمی تخصصی به زبان انگلیسی    Horizons of Thought
 
در این قسمت به معرفی نشریه دوفصل‌نامه علمي ـ پژوهشي «تاریخ اسلام در آینه پژوهش» می‌پردازیم

اين نشريه با هدف انتشار مقالات علمي پژوهشی در زمينه تاريخ اسلام و تشيع، امامان شيعه، و تاريخ و تمدن اسلامي از پاييز 1381 شروع به کار کرده و تاكنون در 4 پيش شماره و 48 شماره منتشر شده است.

اين نشريه با هدف ايجاد فرصت براي ارائه يافته‌هاي پژوهشگران تاريخ پا به عرصه نهاد و از مباحث و پژوهش‌هاي بنيادي و نظري نيز از مقالات و بررسي‌هاي كاربردي كه با حفظ ملاك‌ها و معيارهاي علمي، به نوعي به نيازها، پرسش‌ها و ابهام‌ها پاسخ دهد، همچنين مقالات مربوط به مطالعات جديد در زمينه سيره و تاريخ اسلام و تاريخ تشيع كه راهگشاي علاقه‌مندان باشد، استقبال مي‌كند.

.

صاحب امتیاز: مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

مدیر مسئول: حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر محمدرضا جباری

سردبیر: حجت الاسلام و المسلمین مهدی پیشوایی

مدیر اجرایی: روح‌الله فریس آبادی

هيئت تحريريه: حجج اسلام و آقایان: دکتر محسن الویری، یعقوب جعفری‌نیا، دکتر محسن رنجبر، دکتر جواد سلیمانی امیری، حسین عبدالمحمدی، دکتر اصغر منتظرالقائم، دکتر حامد منتظری مقدم، محمدرضا هدایت‌پناه، محمدهادی یوسفی غروی

 

پست الکترونیک:  tarikh@qabas.net

سایت نشریات مؤسسه امام خمینی(ره)   http://nashriyat.ir

سایت فروشگاه اینترنتی کتاب و مقالات  https://eshop.iki.ac.ir

مشاهده و خرید الکترونیکی مقالات دوفصل‌نامه علمی ـ پژوهشی «تاریخ اسلام در آینه پژوهش» https://eshop.iki.ac.ir/shop/2/products/10

سامانه ارسال و پیگیری مقالات  http://nashriyat.ir/sendarticle

لينك كانال «مؤسسه امام خميني(ره)» در ايتا:  https://eitaa.com/iki_ac_ir

 

موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی-ره