معرفی 24 نشریه مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)؛ (معرفی دوفصل‌نامه علمي ـ پژوهشي «معرفت اقتصاد اسلامی»)

معرفی 24 نشریه مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

مؤسسه امام خمینی(ره) به عنوان یکی از مراکز مهم علمی کشور در زمینه علوم انسانی اسلامی است که هم اکنون در 15 گروه علمی «معارف اسلامی و اخلاق، ادیان، اقتصاد، تاریخ، تاریخ معاصر، حقوق، فلسفه، کلام، مدیریت، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، علوم تربیتی، علوم سیاسی، علوم قرآنی و عرفان» به تربیت و آموزش طلاب و همچنین به امر تحقیق و پژوهش در این علوم می‌پردازد.

یکی از برکات این امر تولید نشریاتی متنوع در زمینه‌های مختلف علوم اسلامی انسانی است. گروه‌های علمی و همچنین مراکز وابسته به مؤسسه امام خمینی(ره) در حال حاضر به تولید نشریاتی می‌پردازند که عبارت می‌باشند از:

 
 
 
ـ  1 نشریه علمی تخصصی به زبان انگلیسی    Horizons of Thought

 

در این قسمت به معرفی نشریه دوفصل‌نامه علمي ـ پژوهشي «معرفت اقتصاد اسلامی» می‌پردازیم:

با استعانت از الطاف الهی و توجهات حضرت ولی‌عصر (عج)، دوفصل‌نامه علمی ـ پژوهشی «معرفت اقتصاد اسلامی» در نظر دارد تا به منظور بسط و گسترش مطالعات اقتصاد اسلامی اقدام به انتشار مقالات نظری و كاربردی در زمينه اقتصاد اسلامی نمايد. از اين‌رو، از محققان و پژوهشگران در حوزه اقتصاد اسلامی تقاضا می‌شود كه مقاله‌های علمی خود را به دفتر مجله ارسال نمايند.

اولين شماره اين دوفصل‌نامه در 1389/2/25 پا به عرصه مطبوعات گذاشت تا با ايجاد زمينه علمی مناسب، از آرای صاحب‌نظران اين حوزه معرفتی بهره‌مند شود و تاکنون (تیرماه 1400) 23 شماره از آن منتشر شده است.

صاحب امتیاز: مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

مدیر مسئول: آقای دکتر محمدجواد توکلی

سردبیر: آقای دکتر پرویز داودی

مدیر اجرایی: امیرحسین نیک‌پور

هيئت تحريريه: حجج اسلام و آقایان: دکتر حسن آقانظری، غلامرضا مصباح مقدم، دکتر پرویز داودی، دکتر حمید ابریشمی، دکتر مسعود درخشان، دکتر فرهاد رهبر، دکتر حسن سبحانی، دکتر الیاس نادران، دکتر سید محمدکاظم رجایی

 

پست الکترونیک:  jek@qabas.net

سایت نشریات مؤسسه امام خمینی(ره)   http://nashriyat.ir

سایت فروشگاه اینترنتی کتاب و مقالات  https://eshop.iki.ac.ir

مشاهده و خرید الکترونیکی مقالات دوفصل‌نامه علمی ـ پژوهشی «معرفت اقتصاد اسلامی» https://eshop.iki.ac.ir/shop/2/products/3

سامانه ارسال و پیگیری مقالات  http://nashriyat.ir/sendarticle

سایت گروه اقتصاد مؤسسه امام خمینی(ره)   http://eco.iki.ac.ir

لينك كانال «مؤسسه امام خميني(ره)» در ايتا:  https://eitaa.com/iki_ac_ir