آیت الله رجبی: حضور مردم در صحنه باعث حل شدن بسیاری از مشکلات می‌شود

آیت الله رجبی:

حضور مردم در صحنه باعث حل شدن بسیاری از مشکلات می‌شود/ عبور از گردنه های سخت در گرو تبعیت از ولایت و حضور مردم است

آیت الله رجبی در دیدار جمعی از  اعضاء هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد که در سالن اندیشه موسسه برگزار شد در سخنانی گفت: برای اینکه بتوانیم همواره در برابر چالش ها و بحران هایی که از سوی دشمنان اسلام و انقلاب در جامعه به وجود می‌آید مقاومت کنیم باید در کنار توجه به فرامین رهبری معظم انقلاب اسلامی مردم نیز همواره در صحنه های گوناگون انقلاب حضور داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) وی افزود: قرآن کریم در سوره مبارکه انفال آیه62 می‌فرماید"وَإِن یریدوا أَن یخدَعوكَ فَإِنَّ حَسبَكَ اللَّهُ ۚ هُوَ الَّذی أَیدَكَ بِنَصرِهِ وَبِالمُؤمِنینَ" ما اگر بخواهیم این مسیر را به خوبی بپماییم باید همانگونه که از آغاز نهضت اسلامی به امام راحل ره و بعد از ایشان به مقام معظم رهبری گوش فرا دادیم امروز نیز باید پیرو ولایت باشیم و مردم نیز همچون گذشته در همه عرصه ها حضور فعال داشته باشند تا بتوانیم از همه گردنه های سخت عبور کنیم.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) خاطرنشان ساخت: بیانات رهبری معظم انقلاب برای حوزه و دانشگاه حقیقتا راهگشاست. وجود ولایت درکشور و مملکت ما یک نعمت بزرگ الهی است که لازم است هر روز برای آن سجده شکر به جا آوریم چرا که امروزه هم دوستان و هم دشمنان این کشور و این انقلاب اذعان دارند که پشت سر گذاشتن مشکلات کشور مرهون رهبری حکیمانه ایشان است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: پای کار بودن مردم بسیار موثر است که اگر نبود بسیاری از این مشکلات امروزه حل نمی‌شد، علامه مصباح ره همواره می‌فرمودند که؛ خدای جنگ با خدای تجارت و علم یکیست، اگر در جنگ تحمیلی خدای متعال کمک نمی‌کرد پیروز نمی‌شدیم  و امروز هم در عرصه های علمی و فرهنگی نیز همین گونه نیاز به نصرت الهی داریم.

آیت الله رجبی افزود: مهم این است که ما درست وظیفه خودمان را بشناسیم و برای تحقق آن به میدان بیاییم چرا که اگر وظیفه را تشخیص ندادیم و همه ظرفیت ها را برای تحقق آن به میدان نیاوردیم نمی‌توانیم مسیر را به خوبی طی کنیم.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در پایان سخنان خود تاکید کرد: باید هم خودمان اینگونه باشیم و هم نسلی که می‌خواهیم تربیت کنیم نیز اینچنین پای کار انقلاب و نظام اسلامی باشند؛ دانشگاه فردوسی مشهد از اول انقلاب اسلامی اینگونه بوده است و نیروهای مخلصی را تربیت کرده است.

دیدار اعضاء هیأت علمی دانشگاه فردوسی  با برخی از مسئولان و اساتید موسسه از دیگر برنامه های این اساتید در موسسه امام خمینی بود.

آشنایی و نحوة ورود به حوزة علوم‌انسانی‌اسلامی، نحوة ارتباط‌گیری با مبانی اسلامی و كاربست آن در رشتة تخصصی، تعیین و تعریف سرفصل‌های آموزشی و مطابقت دادن آن با این مبانی، هدایت و سوق‌دادن پایان‌نامه‌های دانشجویی به فضای علوم‌انسانی‌اسلامی و به طور كلی بررسی ظرفیت‌های مشترک، از اهداف هیات علمی دانشگاه فردوسی در بازدید موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) می‌توان برشمرد.

کانال روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) را در پیام‌رسان‌های ایتا، سروش، بله و روبیکا دنبال فرمایید:
 ایتا
 https://eitaa.com/iki_ac_ir
 سروش
 https://splus.ir/iki_ac_ir
 بله
 https://ble.ir/iki_ac_ir
 روبیکا
 https://rubika.ir/iki_ac_ir