جلسه هم‌اندیشی معاونین و مدیران مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

در این جلسه که به عنوان اولین جلسه بعد از انتصاب ریاست جدید مؤسسه در تاریخ 1399/12/13 برگزار شد بعد از قرائت کلام الله مجید، حضرت آیت‌الله رجبی به ایراد سخن پرداختند.

ایشان در ابتدا با یاد و نام حضرت علامه مصباح رضوان الله تعالی علیه فرمودند افراد، تا زمانی که در قید حیات هستند قدرشان به طور کامل دانسته نمی‌شود و حضرت علامه نیز شخصیت بزرگی بود که قدرشان دانسته نشد. شخصیتی که با وجود بیماری جسمی که در اواخر عمر شریفشان داشتند اما لحظه‌ای از انجام مسئولیت مدیریت مؤسسه غافل نشدند. مرحوم علامه عالمی عامل و کاردان بود که کسی نمی‌تواند جای خالی ایشان را پر کند، ولیکن طبق آیه 106 سوره مبارکه بقره که می‌فرماید «مَا نَنْسَخْ مِنْ آيَةٍ أَوْ نُنْسِهَا نَأْتِ بِخَيْرٍ مِنْهَا أَوْ مِثْلِهَا أَلَمْ تَعْلَمْ أَنَّ اللَّهَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ» اگر ما با تمام توان و توکل بر خدا و توسل به اهل بیت علیهم السلام (که توصیه اکید حضرت علامه نیز بود)، این مسیر را ادامه دهیم، امید است که خداوند متعال نیز توفیقاتش را شامل مسئولین مؤسسه نماید تا بتوانیم راه ایشان را ادامه دهیم و البته برای رسیدن به این هدف باید تمامی افرادی که در مؤسسه مشغول به فعالیت هستند، احساس مسئولیت کرده و بیش از پیش در انجام امور تلاش نمایند و الا در صورت کوتاهی نباید از خداوند توقع یاری داشته باشیم.

رئیس مؤسسه امام خمینی(ره) افزودند تمامی فعالیت‌هایی که در آینده در مؤسسه انجام خواهد شد باید کارشناسی شده باشد تا از انجام کارهای اولویت‌دار غافل نمانیم چرا که مرحوم حضرت علامه مصباح می‌فرمودند «اگر کارهای واجب‌تری باشد و ما کار واجب را انجام دهیم در این‌صورت عقوبت می‌شویم» .

آیت‌الله رجبی در راستای پیشبرد اهداف مؤسسه نیز گفتند که از تمامی مدیران و مسئولین مؤسسه درخواست می‌شود که پیشنهادات و انتقادات سازنده خود را به طور شفاف به مدیریت مؤسسه انتقال دهند تا با بررسی آنها و گفتگو در جلسات مربوطه، نسبت به انجام کارهای مهم تصمیم‌گیری شود تا روز به روز شاهد پیشرفت مؤسسه باشیم.

در ادامه این جلسه که معاونین و مدیران بخش‌های مختلف و مراکز وابسته به مؤسسه امام خمینی(ره)  حضور داشتند تعدادی از مدیران به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.