آیت الله رجبی در دیدار جمعی از اساتید جامعه الزهرا(س) تبیین کرد: لزوم تربیت معنوی طلاب در کنار رشد علمی آنان/

آیت الله رجبی در دیدار جمعی از اساتید جامعه الزهرا(س) تبیین کرد:
لزوم تربیت معنوی طلاب در کنار رشد علمی آنان/ تاثیرگذاری سخنرانی بانوان طلبه مسلط و فهیم در جمع خواهران

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی رحمت الله علیه خطاب به اساتید جامعه الزهرا(س) خاطرنشان ساخت: یکی از نعمت های بزرگی که خدا نصیب شما کرده است این است که در دوران سخت فرهنگی، تربیت نسل آینده بانوان کشور در اختیار شما قرار داده شده است که باید شکر این نعمت را بجا بیاورید.

به گزارش موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ره، آیت الله رجبی در دیدار جمعی از اساتید جامعه الزهرا(س) که در سالن تشریفات موسسه برگزار شد در سخنانی ضمن تبریک اعیاد فرخنده دهه کرامت گفت: ایامی که در آن قرار داریم و شهری که در آن هستیم متعلق به حضرت معصومه سلام الله علیها می باشد و در روایات آمده است که همه شیعیان با شفاعت آن حضرت وارد بهشت می شوند.
وی افزود: باید دید این چه مقامی برای حضرت معصومه سلام الله علیهاست که همه شیعیان نیاز به وساطت و شفاعت ایشان دارند.


عضو خبرگان رهبری گفت: بزرگان ما خاک کفش زائران حضرت معصومه سلام الله علیها را به سر و صورت خود به عنوان تبرک می کشیدند، آنها درک می کردند این مقام را، حضرت علامه مصباح رحمه الله علیه هر وقت به زیارت مشرف می شدند مدت های طولانی مشغول عبادت و راز و نیاز در کنار مضجع نورانی آن بانوی دو عالم می شدند.


 آیت الله رجبی خاطرنشان ساخت: این نعمت بسیار بزرگ و ظرفیت عظیمی است که در همه امور باید از آن استفاده کرد و شاکر این نعمت بزرگ خداوند تبارک و تعالی بود.
 رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی رحمت الله علیه خطاب به اساتید جامعه الزهرا(س) خاطرنشان ساخت: یکی از نعمت های بزرگی که خدا نصیب شما کرده، این است که در دوران سخت فرهنگی تربیت نسل آینده بانوان کشور در اختیار شما قرار داده شده است که باید شکر این نعمت را بجا بیاورید.


 عضو خبرگان رهبری توجه به هر دو بعد علمی و معنوی طلاب را مهم دانست و تاکید کرد: هم جنبه علمی بانوان طلبه و هم جنبه تربیتی و معنوی آنان بسیار مهم است که لازم است روی آن سرمایه گذاری شود چرا که حضرت علامه مصباح رحمه الله علیه معتقد بودند که گاهی یک سخنرانی یکی از خواهران مسلط و فهیم در جمع بانوان از ده ها سخنرانی اثرگذارتر است و این ظرفیت عظیمی است که جامعه را به سمت تعالی و پاکی می برد.


عضو شورای عالی حوزه های علمیه خاطرنشان ساخت: همه چیز دست اهل بیت(س) است و اگر ما نیرویی برای رسیدن به ایتام آل محمد(ص) تربیت کردیم قطعا حضرات معصومین(ع) عنایات خاصه خودشان را شامل حال همه ما خواهند کرد، این جایگاه بزرگ و متفاوتی است که باید قدر آن را دانست.


آیت الله رجبی در پایان سخنان خود گفت: همواره توصیه های مرحوم علامه مصباح یزدی ره مبنی بر داشتن اخلاص و توسل  به ائمه اطهار(ع) را مد نظر داشته باشید و هر روز یک سلام با توجه به محضر حضرت ولی عصر عج بدهید و از ایشان مدد بگیرید؛ علامه مصباح یزدی(ره) در همه دیدارهایشان تأکید داشتند و می‌گفتند که اگر اخلاص داشته باشیم، خدای متعال فوق تصور همه ما کمک خواهد کرد.
 

 

کانال روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) را در پیام‌رسان‌های ایتا، سروش، بله و روبیکا دنبال فرمایید:
 ایتا
 https://eitaa.com/iki_ac_ir
 سروش
 https://splus.ir/iki_ac_ir
 بله
 https://ble.ir/iki_ac_ir
 روبیکا
 https://rubika.ir/iki_ac_ir